Aktualności

„Dlaczego dziecko potrzebuje granic? ”- spotkanie z psychologiem

Zapraszamy na spotkanie zorganizowane w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka i Rodziny, które odbędzie się 16 maja (czwartek) w godzinach 17:00-18:30 w Przedszkolu Integracyjnym Małe Misie ul. Madalińskiego 39/43
„Dlaczego dziecko potrzebuje granic? ” Granice w wychowaniu. Dlaczego granice są takie ważne? Jak określać dziecku granice?
Spotkanie poprowadzi psycholog dziecięcy Agnieszka Robak
Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy
Zespół WWRD

Ogłoszenie!!! Zapytanie ofertowe na dostarczenie wyposażenia Przedszkola

Ogłoszenie!!! Zapytanie ofertowe na dostarczenie wyposażenia Przedszkola:

zabawki i zestaw zabawek przestrzennych, zestaw zabawek – jeździki, pomoce edukacyjne- gabinety terapetyczne w ramach Projektu „Nowe miejsca w Akademii Małe Misie, szansą na dostęp do wysokiej jakości opieki przedszkolnej dla dzieci 3 – 4 l.”

Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia 510035811, szczegóły wysyłamy droga mailową, wyłonienie najkorzystniejszej oferty w dniu 10.05.2019.

Wielkanoc- Wszystkiego dobrego z okazji Świąt

” Rozmawiały dwie pisanki

w Święta Wielkanocne:

– Szkoda, że mam teraz wzorki…

Cóż, ja biedna, pocznę?

Zamiast szlaczków i kolorów

wolałabym przecież

stać się pyszną jajecznicą

lub jajkiem w omlecie.

-Przestań gadać!- rzekła druga-

Wolę być pisanką,

niż zakończyć swoje życie,

tak jak zwykłe jajko.

Bez pisanek, nakrapianek, wesołych jajeczek

Wielkanocne Święta odbyć się nie mogą przecież.”

Małe Misie są zamknięte w dniach 19.04-22.04.

Wszystkim życzymy miłego odpoczynku.

Dni Lion’a

Drodzy Państwo,
w dniach 10.04-17.04 obchodzimy w Małych Misiach Dni Lion’a. Lions Club Warszawa jest członkiem The Association of Lions Clubs International, akredytowanej przy ONZ, największej na świecie pozarządowej organizacji humanitarnej, która działa w 206 krajach świata poprzez ponad 46000 klubów zrzeszających blisko milion czterysta tysięcy członków.

Przedstawiam program Dni Liona w Małych Misiach:
8:30-9:30 Członkowie Klubu czytają dzieciom książki
16.04-17.04 Przesiewowe Badania Wzroku
17.04 godz. 17:00 Spotkanie Gubernatora LC Polska z Rodzicami- zakończenie Dni Lion’a zapraszamy wszystkich Państwa serdecznie.

Ponadto W ramach Dni Lion’a w Małych Misiach organizujemy zbiórkę pomocy dydaktycznych na rzecz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Mokotowa i Ursynowa, dzięki którym poradnia może prowadzić działalność diagnostyczną, terapeutyczną, profilaktyczna dla każdego dziecko i jego rodziny. Wszelkie inne podarunki, które Państwo złożycie na rzecz klubu Lions zostaną oficjalnie przekazane pani Gubernator 17.04. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do spotkania.
Chcemy wspólnie z Państwem kreować i umacniać u wszystkich nas ducha zrozumienia dla potrzeb humanitarnych, poprzez ofiarowywanie służby, zaangażowanie społeczne i współpracę.
Liczymy na włączenie się Państwa w zbiórkę i obecność.

“Ludzie z zespołem Downa mogą żyć szczęśliwie. Razem możemy sprawić, że to jest możliwe” 21.03 Światowy Dzień Zespołu Dawna

Dzień kolorowej skarpetki.

To nie przypadek, że Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Choroba polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.  Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest on pod patronatem ONZ.

 

Dzień koloru zielonego -Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

Dziś w Małych Misiach  zaakcentowaliśmy nadchodzącą porę roku, każde dziecko miało w swoim ubiorze jakiś zielony akcent. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym  pochodem i zaśpiewaniem piosenki. Spotkaniu towarzyszyły wesołe zabawy przy wiosennych piosenkach. Na zakończenie uroczystości dzieci wspólnie pożegnały zimę okrzykami. Po takim powitaniu mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre.

Wszystkie grupy przygotowały piękne Marzanny.

 

Niech żyje bal… 28.02-grupa Misie

28.02-„Ostatki”-ostatni dzień karnawału, przede wszystkim Tłusty Czwartek  w grupie Misie bal….a w przedszkolu słodki dzień.

„Tradycja jest najważniejsza, a obcowanie z nią małych dzieci może przynieść wspaniałe efekty. Od najmłodszych lat powinno się dawać dzieciom możliwość poznawania tradycji i cieszenia się nią.”

Bal karnawałowy z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków wraz z Wnukami – Przedszkolakami z Hawajskiej i Madalińskiego, dziećmi  z najstarszej grupy żłobkowej  Żabek na Bal Karnawałowy!

Osoby towarzyszące mile widziane- rodzeństwo, mama, tata 🙂
Gdzie: Szkoła podstawowa nr 343 ul. Kopcińskiego 7
Kiedy: 26 stycznia
O której: 11:00-13:00

Odważnych i chętnych: Babcie, Dziadków zachęcamy do przebrania się.
Dzieci przebierają się za pozytywnych bohaterów.

Miło będzie, gdy stroje wykonacie Państwo wspólnie z dziećmi.

Prosimy, aby stroje były bezpieczne, nie zawierały drobnych i niebezpiecznych
elementów.