Kiedy rodzi się nam ukochane Dziecko nasz dotychczasowy świat staje do góry nogami. Oprócz radości pojawia się wiele pytań, na które często nie znamy odpowiedzi. Jak pielęgnować, jak karmić, jak dbać o zdrowie, jak monitorować postępy w rozwoju naszego Dziecka – nie wiemy, potrzebujemy przewodnika. Małe Misie są takim przewodnikiem, opiekunem i profesjonalnym doradcą.

“i trochę wspomnień …..”

Ponad piętnaście  lat temu Klaudia (prawnik) szukała opiekunki dla synka Jasia – nie znalazła, postanowiła założyć Klub Malucha. Wkrótce spotkała Ewelinę, doświadczoną Mamę (i pedagoga). Razem otworzyły Małe Misie na Ursynowie. Ich pierwszą klientka była Dorota, Mama Marka (i księgowa) – dołączyła do Klaudii i Eweliny. We trzy zarządzają do dzisiaj Małymi Misiami.

Małe Misie w odległych czasach były Klubem Malucha, wkrótce zostały jednymi z kilku w Polsce Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej – świadczyły usługi opieki zdrowotnej nad dziećmi zdrowymi (i nie tylko). Gdy w roku 2011 zmieniła się  ustawa o żłobkach Małe Misie zostały jako pierwsze wpisane do Rejestru Niepublicznych Żłobków i Klubików Dziecięcych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Pasja związana z wychowywaniem, uczeniem małych dzieci pozwoliła na stworzenie wyjątkowych placówek, które nie tylko edukują, pielęgnują i bawią ale które także pozwalają chronić małe dzieci przed różnymi zagrożeniami. Wyjątkowa kadra specjalistów zgromadzona wokół Małych Misiów potrafi wspomagać rozwój  dzieci,  doradzić i często prowadzić przez trudną drogę, z sukcesem.

Najważniejsze dla nas jest

  • Dziecko 

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. „(Jan Paweł II)

  • Zabawa

„Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj ich do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano”. (Maria Montessori)

  • Edukacja

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takie, jakim Ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą.” (Janusz Korczak)

  • Super Ciocie

„Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko,   co je otacza.” (Maria Kownacka)

  • Pyszne posiłki z własnej kuchni

 „Jedzenie jest jedną z moich ulubionych rzeczy do zrobienia. Zawsze jest pora na małe „co nieco”” Kubuś Puchatek

  •   Integracja

„Każdy ma prawo do szczęścia i swojego miejsca w społeczeństwie” Maria Grzegorzewska

  • Wsparcie

„Dzieci trzeba tak wychowywać, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi.” (Tomasz Rybak)

  • Wspomaganie

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”(Janusz Korczak)