Kiedy rodzi się nam ukochane Dziecko nasz dotychczasowy świat staje do góry nogami. Oprócz radości pojawia się wiele pytań, na które często nie znamy odpowiedzi. Jak pielęgnować, jak karmić, jak dbać o zdrowie, jak monitorować postępy w rozwoju naszego Dziecka – nie wiemy, potrzebujemy przewodnika. Małe Misie są takim przewodnikiem, opiekunem i profesjonalnym doradcą.

“i trochę wspomnień …..”

Ponad piętnaście  lat temu Klaudia (prawnik) szukała opiekunki dla synka Jasia – nie znalazła, postanowiła założyć Klub Malucha. Wkrótce spotkała Ewelinę, doświadczoną Mamę (i pedagoga). Razem otworzyły Małe Misie na Ursynowie. Ich pierwszą klientka była Dorota, Mama Marka (i księgowa) – dołączyła do Klaudii i Eweliny. We trzy zarządzają do dzisiaj Małymi Misiami.

Małe Misie w odległych czasach były Klubem Malucha, wkrótce zostały jednymi z kilku w Polsce Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej – świadczyły usługi opieki zdrowotnej nad dziećmi zdrowymi (i nie tylko). Gdy w roku 2011 zmieniła się  ustawa o żłobkach Małe Misie zostały jako pierwsze wpisane do Rejestru Niepublicznych Żłobków i Klubików Dziecięcych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Pasja związana z wychowywaniem, uczeniem małych dzieci pozwoliła na stworzenie wyjątkowych placówek, które nie tylko edukują, pielęgnują i bawią ale które także pozwalają chronić małe dzieci przed różnymi zagrożeniami. Wyjątkowa kadra specjalistów zgromadzona wokół Małych Misiów potrafi wspomagać rozwój  dzieci,  doradzić i często prowadzić przez trudną drogę, z sukcesem.

Najważniejsze dla nas jest

  • Dziecko 

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. „(Jan Paweł II)

  • Zabawa

„Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj ich do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano”. (Maria Montessori)

  • Edukacja

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takie, jakim Ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą.” (Janusz Korczak)

  • Super Ciocie

„Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko,   co je otacza.” (Maria Kownacka)

  • Pyszne posiłki z własnej kuchni

 „Jedzenie jest jedną z moich ulubionych rzeczy do zrobienia. Zawsze jest pora na małe „co nieco”” Kubuś Puchatek

  •   Integracja

„Każdy ma prawo do szczęścia i swojego miejsca w społeczeństwie” Maria Grzegorzewska

  • Wsparcie

„Dzieci trzeba tak wychowywać, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi.” (Tomasz Rybak)

  • Wspomaganie

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”(Janusz Korczak)

Standardy opieki nad dziećmi

Przedszkole Małe Misie gwarantuje profesjonalną opiekę nad dziećmi w wieku od 6 miesiąca do 7 lat. W sposób innowacyjny łączymy elementy zabawy i nauki z profilaktyką zdrowotną. Realizujemy programy edukacyjno-rozwojowe z uwzględnieniem indywidualnego podejścia do każdego dziecka.

Rodzice mogą być pewni, że ich dziecko otrzyma od nas pełne wsparcie, będzie czuło się akceptowane, a jego rozwój będzie wszechstronny. Chcesz poznać szczegóły? Więcej informacji o opiece znajdziesz na przygotowanej przez nas stronie.

Podejście do edukacji

W przedszkolu integracyjnym Małe Misie zabawę sprawnie łączymy z nauką. Chcemy, by dzieci odkrywały świat, jego piękno i by cieszyły się każdym dniem niezależnie od trudności, jakie muszą pokonać.

Program edukacyjny w naszym przedszkolu został przygotowany także z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną w różnych stopniach. Do pracy podchodzimy holistycznie, dbając o rozwój fizyczny, umysłowy, emocjonalny i społeczny każdego dziecka, które uczestniczy w zajęciach.

Więcej informacji o podejściu do edukacji znajdziesz na stronie poświęconej temu tematowi.

Terapie stymulujące wszechstronny rozwój

W niepublicznym przedszkolu Małe Misie sprawnie łączymy zabawę dzieci z nauką. Sprawiamy, że żadne dziecko nigdy się nie nudzi. Maluchy biorą aktywny udział w nauce języków czy zajęciach muzycznych.

Przywiązujemy ogromną wagę do tego, by bawiły się swobodnie, w zróżnicowanym gronie kolegów i koleżanek. Różnorodne aktywności są wymyślane przez nauczyciela, ale dzieci także mają wpływ na to, czym będą się zajmować. Jednocześnie mają czas na zjedzenie posiłku, odpoczynek, ubranie się czy rozbieranie i czynności higieniczne.

Więcej informacji o terapiach stymulujących rozwój znajdziesz na stronie, którą specjalnie przygotowaliśmy.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

Wczesne wspomaganie rozwoju (WWR) to kompleksowe wspieranie dziecka w rozwoju fizycznym, psychicznym, społecznym i emocjonalnym. Realizujemy je poprzez odpowiednio przygotowane zajęcia terapeutyczne dla dzieci, uwzględniające indywidualne cechy maluchów, ich szczególne potrzeby i specyficzne trudności.

Nad realizacją programu czuwa wykwalifikowana kadra specjalistów wspierana przez pedagogów, psychologów i logopedów.

Więcej informacji o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka znajdziesz na naszej stronie.

Autorski Program Adaptacji Przedszkolnej

APAP – AUTORSKI PROGRAM ADAPTACJI PRZED PRZEDSZKOLNEJ został stworzony przez naszych specjalistów z myślą o komforcie adaptacyjnym dzieci.

Dzieci w prywatnym żłobku Maluszki są przygotowywane do zmiany otoczenia i przejścia do przedszkola. Uczymy je większej samodzielności, wprowadzając zabawy wspomagające. Przygotowujemy do współpracy z rówieśnikami i do przestrzegania zasad obowiązujących w przedszkolu, dzięki temu lepiej radzą sobie ze stresem.

Kliknij link, aby otrzymać więcej informacji o Autorskim Programie Adaptacji Przedszkolnej.

Rodzice o nas

Rodzice naszych podopiecznych doceniają małe grupy i rodzinną atmosferę przedszkola. Cenią profesjonalne podejście do dzieci zarówno ze strony nauczycieli, jak i terapeutów.

Ich opinie są dla nas bardzo ważne, ponieważ nierzadko nagradzają nasz trud i sprawiają, że cały czas chcemy zmieniać się na lepsze. Wejdź na naszą stronę, by poznać więcej informacji o pozytywnych opiniach rodziców.