Jesteśmy przekonani, że kluczem do budowania wartościowych relacji z dzieckiem i efektywnego wspierania jego rozwoju jest wiedza.

Psychoedukacja dla rodziców ma na celu poszerzanie wiedzy i kompetencji rodzicielskich oraz dostarczenie konkretnych narzędzi do skutecznego rodzicielstwa. W ramach indywidualnych i grupowych spotkań istotne jest również wsparcie rodziców w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami związanymi z wychowaniem dzieci i zwiększenie ich pewności siebie w rodzicielstwie.

W poradni Małe Misie rodzice dzieci w różnym wieku mogą skorzystać z warsztatów psychologiczno-pedagogicznych oraz konsultacji ze specjalistami.

Wartościowe warsztaty psychologiczno-pedagogiczne dla rodziców

Dążąc do kompleksowego wspierania rodziców w procesie wychowywania dzieci, projektujemy i przeprowadzamy warsztaty, które mają na celu zwiększenie kompetencji rodzicielskich i zrozumienie potrzeb dzieci na poszczególnych etapach rozwoju.

Nasze warsztaty to interaktywne sesje, które dostarczają rodzicom praktycznej wiedzy i narzędzi do realizowania się w ramach skutecznego rodzicielstwa. Podczas kolejnych spotkań pracujemy między innymi nad tematami związanymi z rozwojem emocjonalnym i poznawczym dzieci, radzeniem sobie z trudnymi zachowaniami dzieci oraz wspieraniem dzieci w starciu z wyzwaniami przedszkolnymi i szkolnymi.

Jednorazowe konsultacje ze specjalistami – psychologiem, pedagogiem specjalnym lub logopedą

W poradni Małe Misie każdy rodzic może skorzystać z indywidualnych i jednorazowych konsultacji z wybranym specjalistą lub zespołem specjalistów. Czekają na Ciebie doświadczeni psycholodzy, pedagodzy specjalni i logopedzi, z którymi możesz szczegółowo omówić dowolne zagadnienia związane z rozwojem dziecka, jego zachowaniem i ewentualnymi trudnościami wychowawczymi. To również czas na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących diagnozowania dziecka i oddziaływań terapeutycznych.

Psychoedukacja dla rodziców do integralny element oferty poradni Małe Misie, skierowany do dorosłych chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat wychowania, specyfiki kolejnych etapów rozwoju dziecka oraz możliwości skutecznego wspierania dziecka.