„Mniam, mniam” krzyczą Dzieci po każdym naszym posiłku.
Małe Misie zapewniają Maluchom pełne wyżywienie wraz z napojami i deserami. Posiłki przygotowywane są we własnej, profesjonalnej kuchni, w warunkach i miejscu dopuszczonym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Dieta Małych Misiów składająca się ze śniadania, drugiego śniadania, dwudaniowego obiadu oraz podwieczorku jest przygotowywana specjalnie dla naszych Maluchów. Biorąc pod uwagę fakt, iż Dzieci w naszych żłobkach i przedszkolach są w okresie intensywnego rozwoju, dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie. Od 1 września 2015 r., czyli z początkiem nowego roku szkolnego weszła w życie nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. W naszej kuchni niewiele to zmienia. Nasze potrawy nigdy nie zawierały kostek rosołowych, sztucznych dodatków do żywności, gotowych mieszanek przypraw
typu fix. Wszystko jest wyrobem własnym. Na stałe w naszej kuchni zagościł naturalny miód pszczeli: lipowy oraz rzepakowy prosto z pasieki w Pieckach. Kompoty i herbaty słodzone są miodem. A do właściwości odżywczych, prozdrowotnych, leczniczych miodu nikogo nie trzeba przekonywać. Miód odznacza się również właściwościami przeciwzapalnymi, odnawiającymi i oczyszczającymi. U dzieci spożycie miodu wzmaga rozwój umysłowy i zwiększa odporność na choroby.
Jadłospis dostosowany jest do wieku dzieci. Podzielony jest na dietę niemowlęcą, poniemowlęcą i dietę dzieci starszych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające prawidłowe wartości odżywcze i energetyczne. A warzywa, owoce mamy z gospodarstwa ekologicznego naszej Cioci Doroty, jednej z właścicielek placówki. Już na początku maja zajadamy się pysznymi truskawkami ze szklarni.
Realizujemy wszystkie diety eliminacyjne – bezmleczne, bezjajeczne, bezglutenowe, uwzględniające alergie nawet na pojedyncze składniki.
Małe Misie dbają także o kulturę jedzenia, dlatego przy stole Dzieci uczone są zasad dobrego zachowania się i umiejętności posługiwania się sztućcami. Opiekunowie zachęcają Dzieci do kosztowania dań, nie zmuszają Dzieci do jedzenia, ale pomagają w spożywaniu posiłków.