Wiosna tuż, tuż. Pięknieje świat, wokół zmiany. Początek wiosny to również czas zmian dla Małych Misiów.

W poniedziałek 1.03 najstarsze Misie przeszły do nowej grupy, co zapewni im harmonijny rozwój. To bardzo ważny moment w ich życiu. Należy dzieci bardzo wspierać i budować w nich silne poczucie własnej wartości. W tej grupie dążymy do samodzielności.

Samodzielność to dla dziecka jedna z najważniejszych potrzeb i cech rozwojowych. To ona determinuje kształtowanie się pewności siebie oraz
pozytywnej samooceny młodego człowieka. Umiejętność zadbania o siebie – ubrania się, czy zjedzenia – to dla dziecka okazja do odnoszenia dużej ilości małych sukcesów, popartych uśmiechem i pochwałą ze strony opiekunek i rodziców.

Pamiętajmy, że Dzieci zyskują poczucie sprawstwa i odpowiedzialności za siebie, a to wszystko w aurze zadowolenia i dumy. My dorośli nie możemy zabijać w Dzieciach tych ważnych cech. Dziecko ubrudzi kolejna zmianę ubranek, wyleje picie, ale należy pamiętać, że próbuje samo, że chce być samodzielne.
Te sukcesy są motorem dalszego rozwoju Dziecka, one stanowią budulec poczucia własnej wartości. Dają Dziecku siłę do podejmowania kolejnych wyzwań. Marzec w Misiach